narzedzia - Q&U #3 - witamina D, olej z agawy, suplementy, regeneracja, odstające łopatki,dieta wysokotłuszczowa


Q&U #3 - witamina D, olej z agawy, suplementy, regeneracja, odstające łopatki,dieta wysokotłuszczowa


Wasze zdanie:
 • wiele razy próbowałam innym pomóc podrzucając odpowiednie książki na temat żywienia, ale niestety większość ludzi woli faszerować się lekami twierdząc, że nie zamierzają rezygnować z cudownie smakujących przetworzonych produktów, bo stracą sens życia… i jak tu takim ludziom pomóc!? :( 
 • Hej Michał, Temat zdrowego i organizmu jest bardzo skomplikowany i przyznam że czasami trudno jest mi dokładnie zrozumiem te zależności gdy posługujesz się tą fachową terminologią, więc jakbyś mi mógł polecić jakąś książkę od której mógłbym zacząć zgłębianie tematu to byłbym wdzięczny.
 • [Q] A propo witamin i suplementów: 1. Jak dobrać odpowiedni dla siebie, żeby dawki witamin nie były ani za duże, ani za małe? 2. Czy warto kupować kompleksy witaminowe, czy może tylko wybrane witaminy? 3. Czy to prawda, że chelatowe formy witamin są najlepsze? 4. Czy istnieją wiarygodne wytyczne zalecanych dawek poszczególnych witamin na dzień? Jeżeli tak to gdzie ich szukać? 5. Jak rozpoznać niedobory i przedawkowanie witamin? 6. Czy planujesz może live chata na YT? Wielu vlogerów twierdzi, że to dużo lepszy sposób na promocję kanału niż Q&A. Pozdrawiam i życzę Ci szybkiego wzrostu ilości subskrybcji. 
 • [Q] Co sądzisz na temat białka roślinnego np. z soczewicy czy soi ,czy jest ono przyswajalne tak jak pochodzenia zwierzęcego itd? :)
 • Dzięki za odpowiedzi Michał :) Utwierdziłem się w tym,że Q&U to świetna seria. Już czekam na kolejny odcinek :) 
 • [Q] - Czy znasz może kanał o nazwie SmashTheFat? Jeśli tak, to co o nim sądzisz? Jeśli nie, to szczerze polecam, znajdziesz tam wiele przydatnych informacji i inspiracji do przyszłych filmów :) Jak np. wywiad z Robertem Lustigem albo porównania diet wysokowęglowodanowych z wyskotłuszczowymi przy nadwyżce kalorycznej, które sam na sobie robił autor kanału. 
 • Jakie są Twoje wyniki siłowe w podstawowych bojach (płaska, martwy, przysiad) ?
 • [Q] 1.Jak wygląda mniej więcej twój dzienny jadłospis, jakie najczęściej jesz produkty 2.Jakie według Ciebie produkty są najbardziej sycące?
 • co to za film leci w tle ?
 • like za smalec
 • [Q] siemka, chce zacząć redukcję na IF, ale problem w tym ze fazę ładowania dam radę robić tylko wieczorem 16-23 i trening tez w tym czasie. Ma to sens? ponieważ Słyszałem ze podczas IF trening musi być przed tą faza. Dzięki za odpowiedź, pozdro 
 • Fajnie że poznajesz i uczysz się. Niestety jak by się człowiek nie uczył jakaś bzdura się przeciśnie. Nie przejmuj się tym, ale weryfikuj swoją wiedzę. Polecam także skupić się na holistycznym kompletnym systemie w którym zawiera się kwintesencja mądości ludzkości, mająca żelazne podstawy która w roku 2014 dalej DEKLASUJĄCA zacofaną, niedouczoną i pełną zabobonów medycynę akademicką. Pamiętaj że ludzie żyją zazwyczaj przez pryzmat EGO (jesteś świadomy Michale że nie jesteś swoimi myślami? - z tego jak formułujesz wypowiedzi widać że stale nagrywasz przez EGO, a nie bezpośrednio 'ze środka" Co do ciał ketonowych nie są one LEPSZYM paliwem dla mózgu. Są alternatynym paliwem, pozyskiwanym z tłuszczów i używanym przez mózg kiedy nie ma dość glukozy. Jak się myśli na głodnego a jak po cukierku, bądź po węglowodanach z niskim bilansem glikemicznym? :). Nie przejmuj się. Wiedzy jest tyle że ciężko to wszystko zweryfikować. Od małego systemowo uczą nas tworzyć mapy rzeczywistości zamiast bazować na niej. Lekarze i mnóstwo "ekspertów" też nie wszytko weryfikują i pojawiają się kwiatki. Co do głodu na normalno kalorycznej diecie wysokotłuszczowej głodu po prostu nie ma. MOŻE jednak pozostać NAWYK jedzenia większej ilości pokarmów, ALE TO NIE JEST GŁÓD.NAJWAŻNIEJSZĄ ZASADĄ SĄ PROPORCJE! 3-3,5g tłuszczu na 1g białka i 0,8 węglowodanów. JEŚLI bierzesz się za tą dietę to jest szlaban na podjadanie. Jedyny mankament diety jaki znam to to że jest zaśluzowująca (sprawdź stolec, żeby wiedzieć co organizm robi z jedzeniem )
 • Wstaw jakiś film gdzie pokazujesz swój plan treningowy i może jakieś urywki z treningu :)
 • Masz taką samą podkładkę na biurko jak ja :D
 • Michał świetna robota. Bardzo ci dziękuje za te nagrania :) Siedzę w temacie już 4 lata ,a dalej się dowiaduje wielu rzeczy z twoich nagrań.
 • [Q] Siemka Michał :] 1) Z czego, Twoim zdaniem, powinny się składać pierwszy i ostatni posiłek,który spożywamy w ciągu dnia? Powinniśmy na jakieś składniki zwrócić szczególną uwagę ( białko, tłuszcze, węglowodany , -makro i -mikroelementy ) ? 2.) Czy powinien nas niepokoić lecący krew z nosa, powtarzający się co jakiś czas ( kilka, kilkanaście dni ). Co może on oznaczać, jak sobie z nim radzić ? 3) Podobnie jak poprzednie pytanie. Czy głośne chrapanie ( powtarzające się każdej nocy ) o czymś świadczy? 4) Czy według Ciebie jest jakiś limit dzienny/ tygodniowy na ilość spożywanych jaj ? Oczywiście zdaję sobie sprawę,że wpływ na to będzie miał typ chowu kur :) Dzięki za odpowiedzi Michał. Pozdrawiam :]
 • super kanał! miałabym do Ciebie pytanie - co sądzisz o kuracjach oczyszczających wątrobę z kamieni żółciowych? może wiesz coś na ten temat i polecasz jakąś, ewentualnie jakieś suplementy?
 • [Q] Po pierwsze co myślisz o peskach moreli, i ogołnie o witaminie b17, czy warto jeść regulagnie żeby przeciwdziałać ew. nowotworowi ?? Po drugie chciałbym poznać twoje zdanie na temat kupresury, jako alternatywie dla leczenia antybiotykami i innym gownem od lekarzy.
 • Array
 • [Q] Siema Michał mam pytanie odnośnie miodu, jaki cukier się w niem znajduje i czy naprawdę jest tak zdrowy jak jest opisywany. Chodzi mi o taki prawdziwy miód ;)
 • Za odstającą łopatkę odpowiedzialny jest słaby serratus anterior (zębaty przedni). Jeśli jest mocny to sprawia, że łopatka jest "przyklejona" do klatki piersiowej. Ćwiczenia to na przykład: wyciskanie sztangi na prostych łokciach i push-up plus (pompki z wypchnięciem barków na końcu ruchu). Dodatkowo warto zadbać o siłę dolnego czworobocznego (górny jest zazwyczaj zbyt silny więc jego bym pominął). To tak na szybko :)
 • Zobacz też: religia.

Informacje

1710 - widziało osób.
zobacz co też sądzą.

Pomóż nam się rozwijać i zobacz
to co wam polecamy.

Ocena | rating [4.744681]
skala od jeden do pięć.

Reklama

Reklamuj się też u nas.